FARE İLAÇLAMA

Fare memeli hayvan grubundan bir canlıdır. Kemirgen bir canlı olan fare çok güçlü dişlere sahiptir. Uzun bir kuyruğa sahip olan fareler elastik vücut yapısına sahiptir. Bu nedenle küçük deliklerden bile rahatlıkla girebilirler.

Farenin ayak yapısı tırmanmak için elverişlidir. Şehirlerde, fırınlarda, un fabrikalarında, pastahanede, lokantada ve besin satışı yapılan birçok yerde fare görülebilir.

Farelerin birçok türü vardır ve yaşam alanlarına göre farklı isimlerle anılır. Bu türlerden bazıları lağım faresi, çatı faresi bunlardan birkaç tanesidir. Her türlü besin maddesini tüketebilen fareler taş, mermer, tahta, kablo gibi besin maddesi olmayan maddeleri bile kemirebilirler. Memeli canlılar sınıfından olan fare çok çabuk ve çok hızlı üreyen bir canlıdır.

Yaşama alanları evler'dir. Ev faresi insanların besinlerine ortak olur ve her şeyi yiyebilir. Tahıl, ceviz, hububat, hayvansal gıda, deri, sabun gibi pek çok şeyi yiyebiliyorlar. Ev faresi yaklaşık olarak 8-10 cm büyüklüğündedir. Sıcak ortamda olan bu fareler yılda 5-6 defa yavru doğurabilirler. Ev faresi her yavrulamada 8-12 adet yavru yapabilir. 2-3 ay gibi bir süre sonra fare yavruları erginleşir. Fare evlerde kenar, kuytu köşelerde yuva yapar. Dış ortamlarda ise fare bodrum, çatı katı, gibi yerlere yuva yapar. Ev faresi insanlara en çok hastalık bulaştıran faredir. Fare görülen alanlara acil olarak ilaçlama yapılmalıdır, aksi takdirde fare hızla çoğalır. Ev fare ilaçlama için platin ilaçlama şirketimizi aramanız yeterli.