TESPİH BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Tespih böceği adını, bazı karacıl türlerinin dokunulduklarında savunma amaçlı olarak vücutları üzerine tatu  gibi kıvrıldıklarında tostoparlak tespih tanesi gibi görünmesinden dolayı almıştır. Insecta sınıfından gerçek böceklerle ilgisi yoktur; karides, yengeç ve krillerle akrabadır.Tespih böceği yaşam alanı olarak pis kokulu, nemli ortamlarda, küflü ortamlarda, evin tavanında, evin bodrumunda, ağaç köklerindeki kabuklar içinde olmak üzere birçok ortamda yaşarlar. Besin olarak bitkisel besin kullanırlar. Evdeki sebze artıkları, meyve çürükleri, saksı bitkileri yiyeceğin temelini oluşturur. Tesbih böcekleri saksı bitkilerine de zarar verir. Aynı zamanda açıktaki sebze ve meyvelerden yiyerek üzerine dışkı bırakırlar. Bu nedenle insanların yıkamadan yedikleri sebze ve meyvelerden hastalık kapma olasılıkları yüksektir. Tespih böcekleri insanları ısırmaz.

​Tespih böcekleri nemli alanları severler ve bu alanlara yerleşip popilasyon oluştururlar. Tespih böceği haşeresi çok hızlı bir sürede üreme yapar. Bu nedenle teşbih böceği mücadelesinde bireysel çabalar sonuç vermez.

 
TESPİH BÖCEĞİ İLAÇLAMA
 
Tespih Böceği ile mücadele etmek için mutlaka ilaçlama firması ile irtibat sağlanmalı. Tespih Böceği ilaçlamada dikkat edilmesi gereken konular var. Kullanılan ilaçlar mutlaka sağlık bakanlığı onaylı olmalı, ilaçlar konusun da uzman yasal firmalar aranılarak bu iş üstesinden gelinir. Konusunda uzman, işini bilen, ilaçlamaya hakim personelimiz ile daima yanındayız.